Про себе

Турська Олена Миколаївна, в 1995 році закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут. З перших днів працюю у Дніпрорудненській спеціалізованій ступенів школі «Світоч» вчителем біології, маю вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання "старший вчитель".
Провідна думка моєї роботи це «Формування ціннісного ставлення до природи на уроках
природничо-екологічного циклу».
Епіграфом до матеріалів свого блогу я взяла вислів вождя індіанців сіу, датований 1854 роком: «… Земля не належить нам. Це ми належимо Землі….». На мою думку, якими б ідеями та технологіями науково-технічного прогресу не зустрічало нас 21 стоіття, людина ніколи не стане ізольованою від природи. Живучи чи то в дерев’яному одноповерховому будинку чи на 27 поверсі багатоповерхової споруди, людина буде все рівно залишатися її часткою. Тому, подорожуючи разом з дітьми на своїх уроках в світ природничих наук (природознавство, біологія, екологія), я намагаюся не тільки збагатити їх знаннями, а й спонукати до творчості, допомагаю їм осмислити місце сучасної людини та її дії в такому тендітному та вразливому світі природи.
Моє захоплення


Я вчитель – біолог. Але за станом душі я ботанік. Все, що пов’язане з росинами мене цікавить. Мені подобається висаджувати нові сорти овочів, спостерігати за  їх розвитком, чекати на врожай. А що може бути краще квітів?


Мені пощастило дочекатися цвітіння дифенбахії…
  Кімнатні квіти не тільки створюють затишок, але й приносять користь. Вони очищують повітря від токсичних речовин, які виділяють пластикові покриття, лаки, клей, миючі засоби, а також підвищують вологість повітря, знищують бактерії і зменшують електромагнітне випромінювання. Тому якщо ви хочете жити в чистій квартирі, придбайте кілька рослин. Фітонцидні властивості має наприклад дифенбахія. Вона очищує повітря від токсинів. Тому її особливо корисно тримати в кімнатах, вікна яких виходять на автотрасу чи якесь підприємство.
У кімнатних умовах Дифенбахія цвіте дуже рідко. Квіти рослини не є декоративними, зібрані в непоказний качан, оточений зеленуватим покривалом, що характерно для представників сімейства ароїдних. Але, незважаючи на це, цвітіння даної рослини викликає інтерес. Високий квітконіс відрізняється від черешків листків однорідністю соковито-зеленого забарвлення. На відміну від суцвіття він розвивається біля двох тижнів. Після цього розкривається приквіткове покривало і показується суцвіття-качан, пофарбоване в білий колір. Однак, квітконіс, що з’явився, найліпше відразу видалити, тому що він відбирає в дифенбахії багато живильних речовин.
Пам’ятайте :
Усі частини дифенбахії отруйні, а сік справляє особливо несприятливу дію на рот і горло, спричиняючи набряк, біль і тимчасову втрату голосу. При роботі з цією рослиною слід надягати рукавички, а потім як слід вимити руки. Не рекомендується утримувати в приміщенні, де є маленькі діти і тварини.


Комментариев нет:

Отправить комментарий